به گفته همايون محبوبي مدير اجرايي توسن هنوز ?? روز از آغاز ثبت‌نام چالش نوآوري توسن (هکاتون) نگذشته است که برخلاف انتظار مسئولين اين رويداد، هم‌اکنون بيش از ?? ايده در آن ثبت شده و بيش از ??? نفر از توسعه‌دهندگان و فعالان حوزه نرم‌افزار و کسب‌وکار بانکي و مالي در اين رويداد خود را ثبت‌نام کرده‌اند.

محبوبي در اين خصوص مي‌گويد: «بزرگ‌ترين امتياز و تفاوت توسن بوم اين است که ما به دنبال توليد نرم‌افزارهاي کاربردي هستيم و هدف ما تبديل ايده‌ها به محصول واقعي است و مالکيت معنوي ايده‌ها و نرم‌افزارهاي توليد شده متعلق به صاحبان ايده است. با توجه به اينکه حدود يک هفته به مهلت ثبت‌نام باقي مانده است، پيش‌بيني مي‌کنيم تيم داوري کار سختي براي گزينش ?? ايده در پيش رو داشته باشد. تجربه نشان مي‌دهد خيلي‌ها ثبت‌نام را به روزهاي آخر موکول مي‌کنند و ما خودمان را براي يک کار فشرده و سنگين جهت انتخاب ايده‌هاي برتر آماده مي‌کنيم.»

مدير اجرايي توسن بوم در خصوص اينکه مهم‌ترين موضوعي که تيم‌ها بايد به آن فکر کنند چيست، گفت: «مدل کسب‌وکار مهم‌ترين موضوعي که تيم‌ها بايد به آن فکر کنند که در اين مدل، حيطه‌هاي اصلي کسب‌وکار و مسير راه را بايد به‌خوبي بيان کنند. البته در طول همايش معمولاً محصول کمينه مناسب توليد مي‌شود و ما انتظار نداريم که يک محصول کامل و بدون نقص ايجاد شود. اگر مدل کسب‌وکار خوب باشد و ميني‌مم محصول توليد شود، مي‌شود آن را در اکوسيستم بوم تکميل کرد و جهت استفاده در اختيار عموم گذاشت.»
او در خصوص کيفيت ايده‌هاي ارائه شده گفت: « اتفاق جالبي که افتاده، تعدادي از ايده‌ها بسيار پخته‌شده و کامل بودند و معلوم است که روي اين‌ها به‌صورت حرفه‌اي کارشده است. اين موضوع نشان مي‌دهد که فضاي بازار منتظر ورود توسن بوم بود و اين اتفاق در زمان مناسبي رخ داده است.»
محبوبي در ادامه گفت: «همان‌طوري که قبلاً هم عنوان کردم، ملاک ما ?? ايده برتر براي ورود به هکاتون است ولي اين دليل نمي‌شود که بقيه ايده‌ها را رها کنيم، ما با همه تيم‌ها و افرادي که به سايت ما مراجعه کردند، ارتباط برقرار خواهيم کرد و کمک مي‌کنيم که ايده‌هايشان را بتوانند عملياتي کنند. ما به‌طور جد معتقديم نوآوري و ارتقاء کيفيت در بانکداري الکترونيک و توليد نرم‌افزارهاي کارا و اثربخش مرتبط با حوزه بانکي و مالي از اين طريق اتفاق مي‌افتد.
براي کساني هم که ايده ضعيف يا غيرقابل انجامي دارند، خودمان پيشنهاد‌هايي داريم که ان شالله بعد از برگزاري هکاتون به‌طورجدي اين را دنبال خواهيم کرد. همچنين لطفاً توجه شود که ورود به اکوسيستم بوم منحصر به حضور در اين رويداد نيست، درهاي توسن بوم هميشه به روي علاقه‌مندان به اين حوزه باز است و ما به گرمي از حضور همه در هر زماني استقبال مي‌کنيم. نگاه ما در توسن بوم به همکاران خلاق خارج از توسن، به‌عنوان شرکاي استراتژيک است که اين همکاري منجر به انتفاع همه ذينفعان اکوسيستم بوم خواهد شد.»

او با تاکيد بر اينکه مالکيت معنوي ايده‌ها و نرم‌افزارهاي توليد شده متعلق به صاحبان ايده است، گفت: «ما نقش تسهيل کننده و بسترسازي براي توليد اين محصولات را داريم. بزرگ‌ترين امتياز و تفاوت توسن بوم اين است که ما به دنبال توليد نرم‌افزارهاي کاربردي هستيم و هدف ما تبديل ايده‌ها به محصول واقعي است. اين محصولات در بستر بوم به مشتريان نهايي عرضه مي‌شوند و توليدکنندگان و صاحبان ايده در اين ميان به درآمدزايي مي‌رسند. ما الآن انرژي خودمان را در برگزاري هرچه بهتر هکاتون گذاشته‌ايم و مي‌خواهيم در بالاترين کيفيت اين رويداد را اجرا کنيم.»

محبوبي دبير اجرايي توسن بوم در پايان گفت: «براي ارتباط با توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان به توسن بوم، يک وبلاگ به آدرس blog.tosanboom.com راه‌اندازي کرديم. در اين وبلاگ مطالب متنوعي در خصوص بانکداري باز، استارتاپ هاي فناوري اطلاعات، ايده‌ها و محصولات جديد و نوآورانه در حوزه نرم‌افزارهاي بانکي و مالي به‌مرور منتشر مي‌شود. همچنين کانال تلگرامي توسن بوم در telegram.me/tosanboom راه‌اندازي شده است و عضويت در آن براي عموم آزاد است.»

ابتدای صفحه